logo

الگوی قبوض خدماتی

الگوی قبوض خدماتی

PatternPic

الگوی قبوض خدماتی

نوشته شده توسط تدوین حساب آسیامدت زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

همانطور که می دانید سازمان امور مالیاتی با اجرایی شدن قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، تمامی صاحبان کسب و کارها را موظف کرده تا علاوه بر ثبت قانونی دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت، صورتحساب های الکترونیکی معاملات خود را نیز برای این سازمان ارسال کنند. مشمولین این قانون تمامی صحابان مشاغل، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، کسب و کارهای صنفی و غیرصنفی هستند. بر اساس این قانون چنانچه مودیان مشمول در بازه های زمانی اعلام شده داخل سامانه مودیان ثبت نام نکنند، یا هرگونه تخلف و ایرادی در صدور و ارسال صورتحساب های الکترونیکی خود داشته باشند، باید جریمه های مالیاتی پرداخت کنند. در این مقاله به توضیح کامل قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان پرداخته ایم. اما یکی از موضوعاتی که باعث ابهام مودیان مالیاتی شده، بحث الگوهای صورتحساب الکترونیکی است. پیچیدگی های این قانون باعث سردرگمی بسیاری از افراد شده و سوالات زیادی را در ذهن آنان ایجاد کرده است. حالا به واقع چگونه باید صورتحساب الکترونیکی خود را ارسال کنیم؟ در این مطلب قصد داریم به توضیح صورتحساب سامانه مودیان برای قبوض خدماتی بپردازیم. قبوض خدماتی یکی از الگوهای ویژه ای است که در دستورالعمل سامانه مودیان به آن اشاره شده است. با تدوین حساب آسیا همراه باشید.

img
قبوض خدماتی چیست؟

اولین سوالی که ذهن هرکس را به خود مشغول می کند این است که منظور از قبوض خدماتی چیست؟
سایر الگوهای صورتحساب الکترونیکی هرکدام به یک نوع کسب و کار خاص اشاره می کردند که ساز و کار صدور صورتحساب آنها ممکن بود با دیگران تفاوت داشته باشد. اما در این الگو تنها به ذکر نام “قبوض خدماتی” اکتفا شده است!
اولین چیزی که با شنیدن این واژه به ذهن هرکسی می رسد، قبض های آب و برق و گاز و غیره است. تصوری که اتفاقا کاملا درست هم هست.
صورتحساب های مربوط به قبوض خدماتی، مربوط به شرکت هایی است که برای مشتریان خود قبض صادر می کنند.
فرض کنید که شما یک دستگاه صنعتی خریداری کرده اید و قصد دارید آن را در بازه های محدود به کارخانه ها یا تولیدی های مختلف اجاره دهید. یا قراردادی با یک شرکت یا شخص دارید که به صورت ماهانه یا هفتگی یا سالانه خدماتی را برای آنها انجام دهید. در چنین شرایطی برای دریافت وجه معامله طی قرارداد، باید برای خریدار قبض خدماتی صادر کنید تا بر اساس آن مبلغ مورد توافق را پرداخت نماید.
به عنوان مثال طبیعی است که تولیدی مثال بالا هرچقدر بیشتر از دستگاه شما استفاده کند، باید مبلغ بیشتری را به شما پرداخت نماید. اصولا صورتحساب سامانه مودیان برای قبوض خدماتی مخصوص کسب و کارهایی است که به هر نحوی برای مشتری یا خریدار خود قبض پرداختی صادر می کنند.
به عنوان یک مثال واقعی می توانید شرکت های ارائه دهنده خدمات تلفن همراه یا ارائه دهنده خدمات اینترنت را در نظر بگیرید.

صورتحساب قبوض خدماتی چگونه است؟

سازمان مالیات کشور به صورت کلی ۳ نوع صورتحساب الکترونیکی را برای کسب و کارهای مختلف تعریف کرده است. هر کسب و کاری هم باید با توجه به ساز و کار خود یکی از این صورتحساب ها را ارسال کند.

  • صورتحساب الکترونیکی نوع اول : این نوع صورتحساب مخصوص کسب و کارهای B2B یا به صورت کلی کسب و کارهایی است که اطلاعات خریدار را در فاکتورهای فروش خود ثبت می کنند.
  • صورتحساب الکترونیکی نوع دوم : این نوع صورتحساب مخصوص کسب و کارهایی است که به صورت خرده فروشی یا B2C فعالیت کرده و اطلاعات خریدار را در فاکتور خود ثبت نمی کنند.
  • صورتحساب الکترونیکی نوع سوم : این نوع صورتحساب الکترونیکی در واقع همان رسید دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت قانونی و متصل به سیستم اداره مالیات است که بعد از دریافت کد مالیاتی، به صورت خودکار در قالب صورتحساب الکترونیکی صادر و ارسال می شود.
نکته :

ارسال نوع اشتباه از صورتحساب الکترونیکی نه تنها باعث بروز خطا در محاسبه مالیاتی شده، بلکه ممکن است جرایمی را نیز به همراه داشته باشد.

بر اساس مفاد قانون جدید، صورتحساب الکترونیکی سامانه مودیان برای قبوض خدماتی از نوع اول است. گرچه بیشتر شرکت هایی که قبوض خدماتی دارند از درگاه های پرداخت آنلاین استفاده می کنند و باید کد مالیاتی را هم دریافت کنند، اما از آنجایی که اطلاعات خریدار نیز داخل قبوض آنها ثبت می شود باید حتما صورتحساب الکترونیکی نوع اول را نیز صادر و ارسال کنند.

تفاوت صورتحساب قبوض خدماتی با صورتحساب عمومی در چیست؟

مواردی که لازم است در یک صورت وضعیت ثبت شود به شرح زیر است:

سازمان امور مالیاتی از میان الگوهای هفت‌گانه صورتحساب های الکترونیکی نوع اول، یک الگو را به قبوض خدماتی اختصاص داده است. چرا که ساز و کار صورتحساب های این نوع شرکت ها با ساز و کار عمومی تفاوت هایی دارد. مهم ترین تفاوت الگوی عمومی فروش و الگوی سامانه مودیان برای قبوض خدماتی در بخش روش تسویه است. قبوض خدماتی را برخلاف الگوهای عمومی نمی توان به صورت اقساطی پرداخت کرد.

چهارشنبه 12/اردیبهشت/1403
اشتراک گذاری:

فرم درخواست دمو

این فرم جهت ارتباط مستقیم با کارشناسان فروش است. برای هرگونه راهنمایی لطفا فرم زیر را پر کنید.
با ما در تماس باشید!